Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Geologické kladívko 2024

14. ročník geovědní soutěže GEOLOGICKÉ KLADÍVKO 2024, která je určena studentům středních a žákům základních škol, se uskutečnil na Geologickém pavilonu 26. dubna 2024.

Soutěže se zúčastnilo 43 převážně tříčlenných soutěžních týmů, které splnily jednu z podmínek účasti – zaslání úkolu č.1 (doplněného zadaného geovědního textu), který byl povinnou součástí přihlášky. Soutěžilo se jako každoročně ve třech soutěžních kategoriích -  kategorie A - žáci 2. stupně základních škol, kategorie B -studenti nižších stupňů víceletých gymnázií, kategorie C - střední školy. Celkem se sešlo 125 žáků a studentů nejen z ostravských škol, ale i z Nového Jičína, Opavy, Třince, Šumperka či Zlína.

Soutěžní úkoly se plnily v prostorách Geologického pavilonu. Geovědní test a poznávání minerálů a hornin probíhaly na učebnách, další úkoly pak na soutěžící čekaly v prostorách jednotlivých geologických expozic a v geologickém parku. Čekání na vyhlášení výsledků zpříjemnila účastníkům přednáška doc. Mgr. Moniky Ličbinské, Ph.D. „Tajuplné podzemí“.

Všichni zúčastnění obdrželi osvědčení o absolvování soutěže a drobné upomínkové předměty. Členové vítězných skupin na prvních třech místech pak získali nejen diplomy a další ceny (např. herní počítačové myši, powerbanky, deskové hry, knihy, dárkové vstupenky do Planetária aj.), ale také již tradičně zajímavý "pohár" v podobě minerálu na podložce. Hlavní cenu soutěže, geologické kladívko, pak pro svou školu vybojovala družstva umístěná na prvním místě v každé kategorii.

Soutěž připravily pracovnice Geologického pavilonu, které děkují studentům především Katedry geologického inženýrství za pomoc při vlastní realizaci soutěže.

Vloženo: 30. 4. 2024
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta
Zpět