Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Geovědní soutěž Geologické kladívko, určená pro žáky základních a studenty středních škol, kterou pořádá Hornicko-geologická fakuta společně s Popularizací VŠB-TUO, se konala 12. 3. 2021.

Letos jsme to zvládli poprvé v on-line prostředí.

Na rozdíl od minulých ročníků, kdy soutěžila tříčlenná školní družstva, se letos do soutěže v geovědních disciplínách mohli pod garancí pedagoga přihlásit jen jednotlivci. Ve 3 kategoriích změřilo své znalosti o minerálech, horninách, vývoji života na Zemi či nerostných surovinách 48 účastníků.

Soutěž tvořily 3 úkoly. První úkol, doplnění geovědního textu, byl nedílnou součástí přihlášky. Další části již probíhaly v elektronickém prostředí. Druhým úkolem byl test, který obsahoval 30 otázek a třetím úkolem bylo 10 otázek s geologickými pojmy.

Soutěžili jsme ve 3 kategoriích: kategorie A - žáci 2. stupně ZŠ, kategorie B - studenti víceletých gymnázií (prima - kvarta), kategorie C - studenti středních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií (kvinta-oktáva)

Všichni účastníci získali Osvědčení o absolvování soutěže a drobné upomínkové předměty. Výherci pak kromě Diplomu také zajímavé ceny, např. geologická kladívka, čelovky, knihy či volné vstupenky.

Výsledky:

kategorie A

1. místo: Aneta Čalová, Základní škola Komenského 668, Ostrava-Poruba

1. místo: Klára Wenglarzyová, Základní škola Komenského 668, Ostrava-Poruba 

2. místo: Adolf Chovanec, Základní škola Komenského 68, Nový Jičín

3. místo Daniel Rýpar, Základní škola K. Pokorného, Ostrava – Poruba

kategorie B

1. místo: Miroslav Chytka, Gymnázium, Třinec

2. místo: Adriana Škvrnová, Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba

3. místo: Markéta Hrubošová, Matiční gymnázium Dr. Šmerala, Ostrava

3. místo: Lucie Ruferová, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava – Poruba

kategorie C

1. místo: Radomír Mielec, Gymnázium Volgogradská 6a, Ostrava-Zábřeh

2. místo: Barbora Zezulová, Mendlovo gymnázium, Opava

3. místo: Jiří Lednický, Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba

A ještě na závěr…….

Deset ročníků soutěže Geologické kladívko se konalo přímo v prostorách sbírek Geologického pavilonu. A tak jsme byli všichni trochu nervózní, jak to asi dopadne vše letos v on- line prostředí. Bude vše fungovat jak má? Budou se umět soutěžící správně připojit a přihlásit? Budou vědět jak vyplněné úkoly správně odeslat?…..přece jen to bylo pro nás organizátory všechno nové! V pátek večer jsme si oddychli. Super, vše vyšlo a soutěžící byli moc a moc šikovní. Děkujeme všem zúčastněným žákům a studentům za zapojení a samozřejmě i jejich pedagogům za spolupráci, která byla jako vždy skvělá.

zst-ikona-300x300

OSTRAVA!!!