Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

28. dubna 2023 se na Geologickém pavilonu uskutečnil 13. ročník geovědní soutěže určené studentům středních a žákům základních škol GEOLOGICKÉ KLADÍVKO 2023. Tentokrát se do soutěže přihlásilo rekordních 48 družstev a své znalosti tak v geovědních oborech změřilo 133 soutěžících.

V kategorii A (žáci 2. stupně základních škol) soutěžilo 23 družstev, v kategorii B (studenti nižších stupňů víceletých gymnázií) 10 družstev a v kategorii C (střední školy) - 15 družstev.

Stejně jako v předešlých ročnících plnili soutěžící 3 úkoly. Společně s přihláškou odevzdávali účastníci úkol č.1- doplnění zadaného geovědního textu. Další úkoly plnili již v prostorách Geologického pavilonu. Geovědní test a poznávání minerálů a hornin probíhalo na učebnách, ostatní úkoly pak v prostorách geologických sbírek a geoparku.

Všichni zúčastnění obdrželi osvědčení o absolvování soutěže a drobné upomínkové předměty. Členové vítězných skupin na prvních třech místech pak získali nejen diplomy a další ceny (knihy, sportovní lahve, čelovky, bezdrátová sluchátka aj.), ale také již tradičně zajímavý "pohár" v podobě minerálu na podložce.

První družstva ve svých kategoriích vybojovala samozřejmě pro svou školu hlavní cenu soutěže - geologické kladívko.

Výsledková listina kategorie A

Výsledková listina kategorie B

Výsledková listina kategorie C

Ceny do soutěže byly pořízeny za podpory projektu Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy.

    {linkName} {linkName}