Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

podzimní Mineralogické setkání v Ostravěweb_MS_podzim_2022

spojené s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků

se uskuteční v sobotu 8. října 2022 v aule VŠB- Technické univerzity Ostrava v Ostravě Porubě.

Doufáme, že i toto říjnové setkání bude stejně příjemné jako to jarní dubnové.

Jarní Mineralogické setkání v Ostravě, spojené s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků, proběhlo v sobotu 9. dubna 2022 v univerzitní aule VŠB – TUO v Ostravě - Porubě.

Akce Hornicko-geologické fakulty VŠB- Technické univerzity Ostrava se opět zúčastnilo přes 100 vystavovatelů. Návštěvníci, kterých tentokrát dorazilo rekordních 1900, měli možnost získat nejen zajímavé minerály a fosilie z celého světa, ale rovněž odbornou literaturu a další předměty, které se váží ke geologii a hornictví. Velký zájem byl jako každoročně o originální šperky a dekorační předměty vyráběné z nerostů.

V prostoru auly probíhal doprovodný program HGF, kde jednotlivá pracoviště fakulty představila své studijní programy a některé aktivity, kterými se profesně odborníci na fakultě zabývají. K vidění tak byl například georadar, vrtné korunky, ukázky práce zeměměřiče, modelovací stůl říčního proudění, virtuální realita nebo ukázky broušení minerálů. Děti si také mohly vyrýžovat minerály a fosílie či si zahrát různé geohry.

Zdarma byly po celou dobu akce otevřeny sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného.