Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mineralogické setkání v Ostravě spojené s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků se konalo 15. dubna 2023 

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO uspořádala v sobotu 15. dubna 2023 v prostorách Univerzitní auly tradiční jarní Mineralogické setkání. Prodejní výstavy minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin, kterou tentokrát navštívilo přes 2000 návštěvníků, se účastnilo přes 100 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska. Ti návštěvníkům nabídli minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, autorské šperky, dekorace, předměty spojené s geologickou a hornickou činností i odbornou literaturu.

Součástí výstavy byl i doprovodný program s geovědní a environmentální tematikou, který připravili pracovníci a studenti pracovišť pořádající fakulty. K shlédnutí byly např. ukázky leštění minerálů, práce zeměměřiče nebo model vodního toku. Malí i velcí návštěvníci si mohli najít fosilii nebo minerál v písku, výrobit geošperk či svíčku případně si zkusit zábavné třídění odpadu.

Veřejnosti byly po celou dobu konání akce mimořádně v sobotu a zdarma přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické, regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného.

 Další - tentokrát podzimní - Mineralogické setkání připravujeme na 7. října 2023. Těšíme se na vás.