AI jako výtvor? AI jako tvůrce? - změna místa konání!!!

20. 6. 2024, 10:00
 místnost D206
AI jako výtvor? AI jako tvůrce? - změna místa konání!!!
Pokud Vás zajímá, jak AI ovlivňuje právní rámce a tvůrčí procesy, a chcete se dozvědět více o tom, jak chránit své inovace, tento seminář je právě pro Vás.

Milé kolegyně a kolegové,

rádi bychom Vás pozvali na ojedinělý seminář s tématikou „AI jako výtvor? AI jako tvůrce?“, který se koná dne 20. června 2024 nově v místnosti D 206 od 10:00 hod.

V dnešní době umělá inteligence nejenže mění způsoby, jakými tvoříme a inovujeme, ale zároveň otevírá zásadní otázky týkající se autorského práva, patentového práva a ochrany výsledků. Jak rozlišit mezi tím, co vytvořil člověk, a co umělá inteligence? Jak správně chránit produkty zahrnující AI? A jaké jsou praktické příklady z praxe?

Seminář se zaměří zejména na:

• Předmět ochrany: Jak se vztahují autorská práva a patentová práva na výsledky tvořené AI?
  • Práva k výsledkům: Kdo vlastní práva k dílům vytvořeným umělou inteligencí?
  • Hranice mezi zadáváním a ztvárněním: Jaké jsou právní/etické limity při použití AI k tvůrčím účelům?
  • Ochrana produktů zahrnujících AI: Jak nejlépe chránit vaše inovace a výsledky, které využívají AI?
  • Praktické příklady z reálného světa, které ilustrují výzvy a možnosti v této oblasti.

Lektorem semináře je Mgr. Matěj Machů, Ph.D., český patentový zástupce a evropský designový zástupce, který se zaměřuje především na oblast mechaniky, fyziky a počítačových technologií.

Matěj Machů působí jako lektor a poradce pro právo duševního vlastnictví v rámci transferu poznatků a technologií na CUIP a UK. Přednáší také na Matematicko-fyzikální fakultě UK a ve ŠKODA AUTO Vysoká škola. V rámci svého působení v Patentové kanceláři MACHU IP poskytuje svým klientům profesionální služby v oblasti práva duševního vlastnictví se zaměřením na ochranu práv k výsledkům technické tvůrčí činnosti.

Registrovat se můžete zde.

Těšíme se na Vaši účast a na společné objevování nových horizontů s AI!

Centrum transferu technologií VŠB-TUO

49.83237N; 18.163244E
Vloženo: 20. 5. 2024
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9720 - Centrum transferu technologií
Kontaktní osoby:  Ing. Nikolas Mucha, Ph.D.