Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

KEI na Štěrkovna Open Music

KEI na Štěrkovna Open Music
Kam s ním? Katedra environmentálního inženýrství si na hudebním festivalu Štěrkovna Open Music posvítila na odpady a otevřela vodní bar

Hlučínské jezero se každý rok o prázdninách na tři dny proměňuje v místo skvělé zábavy. Díky naší Katedře Environmentálního inženýrství byl letošní hudební festival Štěrkovna Open Music jak místem zábavy, tak místem inovací a udržitelnosti.

Studenti a výzkumníci sbírali data pro studii o toku odpadů generovaných během velkých hudebních festivalů. Ta nám pomohou lépe porozumět problematice odpadů na podobných kulturních akcích a hledat cesty k jejich minimalizaci nebo dalšímu efektivnímu zpracování.

Ale to není všechno. Spojili jsme vzdělání se zábavou a pro všechny festivalové návštěvníky otevřeli vodní bar, kde si každý mohl dát zdarma osvěžující nealkoholický drink, třeba Vodovicu nebo Baňa Coládu. Největší úspěch měl „Báňský střik“, který odvážné jedince odměnil festivalovou sadou první pomoci. Reakce návštěvníků byly skvělé, stánek se stal oblíbeným místem setkávání, smíchu a návštěvníci se k nám rádi vraceli. Na baru se během tří dnů vystřídali baroví mistři od šéfky katedry Silvie Heviánkové, přes další pedagogy, až po studenty doktorského studia.

Spolupráce katedry s ekologem festivalu přinesla nejen cenné poznatky a data pro studii toku odpadů, ale také první praktickou a užitečnou změnu už pro letošní ročník – nový druh obalů na potraviny ze stánkového prodeje, které byly zpracovány společně se zbytky jídla.

Děkujeme všem, kdo nás podpořili a přispěli k úspěchu tohoto unikátního projektu, ve kterém jsme spojili hudbu, zábavu a udržitelnost.

Vloženo: 28. 8. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta
Zpět