Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2022!

Mezinárodní kreditová mobilita

Jedná se o součást programu Erasmus+, která zahrnuje třetí země nepřidružené k Erasmu...

Slyšeli jste už o Mezinárodní kreditové mobilitě? Jedná se o součást programu Erasmus+, která zahrnuje třetí země nepřidružené k Erasmu, což pro zjednodušení znamená země mimo Evropskou unii.

Na rozdíl od běžného Erasmus+ programu jsou projekty pro kreditovou mobilitu schvalovány vždy individuálně na základě konkrétní žádosti. Hornicko-geologická fakulta je do projektu kreditové mobility zapojena partnerstvím s Kazachstánem, a právě na základě této spolupráce se minulý týden na naší fakultě uskutečnila návštěva odborníků z Kazakh British Technical University.

Kazašští kolegové se seznámili s naší fakultou, s vedoucími kateder probírali jednotlivé oblasti možné spolupráce a společného výzkumu, a také možnosti výměny studentů a doktorandských stáží.

Součástí jejich programu byla také prohlídka Planetária, kdy je zaujal nejen samotný areál, ale především interaktivnost našich expozic. Návštěva byla ukončena prohlídkou geologického pavilonu, jejíž součástí byl i výklad o historii hornictví a těžby.

Věříme, že na stávající projekt kreditové mobility naváže pokračující, a to v novém programovém období Erasmus+ 2021-27.

Vloženo: 8. 7. 2022