Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na HGF odstartoval H2020 projekt REWAISE

Na HGF odstartoval H2020 projekt REWAISE
Evropský pětiletý projekt REWAISE financovaný z programu Evropské unie Horizon 2020 pro výzkum a inovace byl oficiálně zahájen 9. a 10. 9. 2020 prostřednictvím online setkání všech členů konsorcia.

REWAISE, zkratka anglického Resilient Water Innovation for Smart Economy, propojuje přední evropské vodárenské subjekty nejen z průmyslové, ale také akademické sféry (celkem 24 subjektů z 11 různých evropských zemí, vedených společností FCC Aqualia - Španělsko). V zájmu zajištění bezpečných a udržitelných vodních zdrojů se REWAISE zabývá technologickými, právními, sociálními a finančními výzvami tak, aby zpřístupnil alternativní vodní zdroje různých kvalit a využil je lépe a chytřeji. Řešení projektu přispěje k přechodu společnosti na vodohospodářské inteligentní hospodářství v souladu s politikami EU v oblasti vody, klimatu a životního prostředí. Prostřednictvím sítě devíti živých laboratoří, seskupených do tří uzlů napříč hlavními evropskými klimatickými zónami (Středomoří, Atlantik a Kontinent), umožní REWAISE otestovat a implementovat technologické inovace a nové metodiky již v  průběhu řešení projektu.

Zapojení HGF v čele s hlavním řešitelem prof. Ing. Vladimírem Slivkou, CSc., dr.h.c., je především v oblastech nízkoenergetického odsolování a využití důlních vod v Moravskoslezském kraji a získávání minerálů z těchto vod.

Aktuality a další informace o projektu jsou dostupné na: www.rewaise.eu

Tento projekt je financován z prostředků programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020 na základě grantové dohody č.869496.

Vloženo: 15. 9. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta
Zpět