Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2021!

Rektor Snášel diskutoval s velvyslancem o spolupráci s francouzskými univerzitami

V Paříži se setkal s velvyslancem ČR ve Francii Michalem Fleischmannem.

Rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava se v pondělí 24. 8. 2020 setkal s velvyslancem České republiky ve Francii J.E. Michalem Fleischmannem. Diskutovali spolu o rozvoji spolupráce s univerzitami ve Francii a o možnostech navázání nových vztahů.

VŠB-TUO má fungující partnerské vazby na francouzské univerzity téměř napříč celou zemí. Probrali možnosti nových partnerství např. v jižní části Francie a dohodli se na dalším postupu. Nejvíce studentů jezdí do Ostravy právě z pařížských univerzit. Francouzští studenti mají často výměnný pobyt jako součást svého studia, a proto jezdí hojně do zahraničí.

S panem velvyslancem jsem hovořil o rozvoji spolupráce s univerzitami ve Francii. Dlouhodobě sledujeme, že francouzští studenti jezdí do Ostravy ve vysokém počtu, na blížící se zimní semestr je jich přihlášeno celkem 77. Je velký potenciál počet příjezdů navýšit, proto jsem zahájil sérii pracovních cest do Francie. S výměnnými pobyty je důležité posilovat i spolupráci ve vědě a výzkumu,“ uvedl po návštěvě Velvyslanectví ČR v Paříži rektor Snášel.

Návštěva Velvyslanectví ČR ve Francii byla prvním bodem pracovní cesty rektora Snášela v Paříži. Následovat budou návštěvy partnerských univerzit IPSA, ESME, EPITECH. Cesta je financována z Centralizovaného rozvojového projektu „Rozvoj a zajištění kvality studijních programů typu Joint degree uskutečňovaných ve spolupráci se zahraničními vysokými školami“ (C19-2020), do něhož je zapojeno celkem 19 veřejných vysokých škol včetně VŠB-TUO.

Text: Michaela Vráželová

Fotografie: Michaela Vráželová