Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

PODEJ SI PŘIHLÁŠKU UŽ DNES!

Od 1. 4. 2023 jsme otevřeli druhé kolo přijímacího řízení na naše
studijní programy

Univerzita 3. věku na HGF

Přihlášky na rok 2023/2024 od 1. června 2023

Motivační stipendia pro prváky

Studenti prvních ročníků bakalářského studia mohou získat stipendia i v akademickém roce 2023/2024

Aktuality
Stipendijní program VUHU
26. května | Jsme patrioti a chceme, aby v našem regionu vyrůstala a zůstávala nová generace špičkových odborníků! Stipendistům nabízí studijní podporu v základní výši min. 7 000,- Kč, dále možnost výkonu odborné praxe, výběru z pestrých témat diplomových i disertačních prací zaměřených na skutečnou odbornou problematiku, účast na mezinárodních výzkumných projektech a garanci nástupu na pozici odborného řešitele ihned po úspěšném ukončení studia – tedy záruku skutečné práce v oboru!
HGF byla vidět i za oceánem, a to v Kanadě
29. března | Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO měla poprvé v historii zástupce na prestižním těžebním veletrhu PDAC (Prospectors and Developers Association of Canada), který se uskutečnil v Torontu. O oborovém zaměření fakulty i možnostech spolupráce informovala zástupce akademických institucí i soukromých firem manažerka internacionalizace HGF Kamila Pokorná v rámci spolupráce s Generálním konzulátem ČR v Torontu.
Britská firma Gravitricity a státní podnik DIAMO budou spolupracovat na pilotním projektu ukládání energie v dole
22. února | Na Britském velvyslanectví v Praze podepsal státní podnik DIAMO Memorandum o porozumění se skotskou společností Gravitricity Ltd zabývající se akumulací energie. Společnost Gravitricity vyvinula technologii podzemního skladování energie, která využívá sílu gravitace a mohla by hrát významnou roli při přechodu Evropy na obnovitelné zdroje.

300 let tradice, unikátní spojení techniky s přírodou, moderní a aktuální obory s dlouhodobou perspektivou.