Platnost příspěvku skončila 28. 11. 2023!

Moderní metody při pořizování, zpracování a využití prostorových dat v praxi projektanta a geodeta

28. 11. 2023, 9:00 - 13:00
 tř. Budovatelů 2532, Most
 50
Geodetické technologie a BIM zaznamenávají razantní růst a mění způsob, jakým pracujeme s geografickými daty. Jak tuto inovaci využít v praxi?

Naši odborníci z Institutu kombinovaného studia Most na Hornicko-geologické fakultě VŠB-TUO vám přinášejí jednodenní seminář plný praktických tipů a novinek. Máme pro vás spoustu inspirace, jak využít precizní 3D modely terénu a infrastruktury ve vaší práci.

Přednášející:

• Ing. Marcel BREJCHA, Ph.D., vedoucí Institutu kombinovaného studia Most
  • Mgr. Zdeněk Marek, Hornicko-geologická fakulta, VŠB-TUO

Program semináře:

• Současné trendy sběru prostorových dat.
  • Praktická ukázka zpracování výsledků leteckého snímkování s použitím bezpilotních prostředků (dronů).
  • Problematika práce s mračny bodů – praktická ukázka sběru dat pro vytvoření digitálního modelu terénu a dalších objektů.
  • Odseparování nadzemních objektů, výpočty objemů, vytváření vektorových dat.
  • Problematika 3D laserového skenování.
  • Praktická ukázka laserového skenování a zpracování naměřených dat.
  • Praktická ukázka vytváření 3D objektů z mračen bodů pro BIM, 3D modelů podzemních objektů a tunelů, pasportizace zeleně a dalších objektů.

Chcete se dozvědět více? Přidejte se k nám na našem semináři a získejte klíčové know-how. Těšíme se na setkání s vámi!

Přihlášku zasílejte na e-maily:
andrea.herudkova@vsb.cz a dana.vrublova@vsb.cz

50.5114914N; 13.6450957E
Vloženo: 3. 11. 2023
Kategorie:  Chystané akce
Kontaktní osoby:  doc. Ing. Dana Vrublová, Ph.D.
Garantující útvary:  512 - Institut kombinovaného studia Most