Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Katedra geoinformatiky

Výuka geoinformatiky na VŠB-TUO započala v r. 1994 na Katedře ekonomiky a systémů řízení jako nový obor. V roce 2002 pak vznikla samostatná Katedra geoinformatiky. Katedra zajišťuje výuku oboru Geoinformatika (studijní program Geodézie, kartografie a geoinformatika) v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském stupni. Akteditováno je také studium oboru Geoinformatics ve všech třech stupních, který je kompletně vyučován v anglickém jazyce. V oblasti základního a aplikovaného výzkumu se katedra zaměřuje především na prostorové analýzy v socioekonomické geografii (zejména doprava a kriminalita), globální navigační družicové systémy a využíváním geoinformačních technologií v krizovém řízení. 

Vlastní stránky Katedry geoinformatiky naleznete zde.

dig_zemekoule_ne-ruce.jpg

Sympozium GIS Ostrava

Tradiční konference s mezinárodní účastí, kde se vědci, pedagogové a odborníci z praxe věnují aktuálním problémům z oblasti geoinformatiky.

Den GIS na Katedře geoinformatiky

Den geografických informačních systémů je celosvětová osvětově informační akce, během níž specialisté na geografické informační systémy (GIS) informují laickou veřejnost o tom, co je to GIS a jak ovlivňuje náš každodenní život. 

Den GIS ve Světě techniky

Přijďte se pobavit s námi 14.11.2018 na Den GIS do Světa techniky! Účastníci akce mají vstup na veškeré aktivity zdarma, což jsou například expozice Světa techniky, horolezecká stěna, 3D kino a spoustu dalších aktivit.