Platnost příspěvku skončila 7. 10. 2023!

Mineralogické setkání 2023

7. 10. 2023, 9:00 - 14:30
 Univerzitní aula VŠB-TUO
Mineralogické setkání 2023
Na sobotu 7. října 2023 připravujeme další Mineralogické setkání, spojené s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků, které se opět uskuteční v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9:00 do 14:30 hodin. Součástí akce bude i tentokrát bohatý doprovodný program, který zajišťuje pořádající Hornicko-geologická fakulta.

Jarní Mineralogické setkání v Ostravě uspořádala Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO v prostorách Univerzitní auly v sobotu 15. dubna 2023. Prodejní výstavy minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin, kterou tentokrát navštívilo přes 2000 návštěvníků, se účastnilo přes 100 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska. Ti návštěvníkům nabídli minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, autorské šperky, dekorace, předměty spojené s geologickou a hornickou činností i odbornou literaturu.

Součástí výstavy byl i doprovodný program s geovědní a environmentální tematikou, který připravili pracovníci a studenti pracovišť pořádající fakulty. K shlédnutí byly např. ukázky leštění minerálů, práce zeměměřiče nebo model vodního toku. Malí i velcí návštěvníci si mohli najít fosilii nebo minerál v písku, výrobit geošperk či svíčku případně si zkusit zábavné třídění odpadu.

Veřejnosti byly po celou dobu konání akce mimořádně v sobotu a zdarma přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické, regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného.

49.830799N; 18.162804E
Vloženo: 31. 8. 2023