Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Cílem expedice je prohloubení znalostí a dovedností studentů studijního programu „Aplikovaná geologie“ a „Geovědní a montánní turismus“ formou práce v unikátním prostředí přirozeného hornického a geologického skanzenu. Studenti budou plnit tematické úkoly z oboru geologie se zaměřením na rudné hornictví – dokumentování, vzorkování a mapování. Nastudují historii ostrova a zpracují průvodce po hornických, technických i sociálně - kulturních památkách.  Studenti budou pracovat v týmu a své poznatky shrnou do odborné práce.

Ostrov Serifos se nachází se v Egejském moři a je součástí  souostroví Kyklády. Pro horníky a geology  je zajímavý  svou báňskou historií. Od dob antiky až do 60. let 20. století se zde těžila železná ruda a měď.  Těžba byla ukončena náhle, horníci po sobě zanechali mnoho stop, které se uchovaly do dnešních dnů. Patří mezi ně důlní díla, relikty těžební a dopravní technologie, budovy, infrastruktura  a také mnoho silných příběhů.

Komplexním výstupem expedice bude vědecko - populární publikace. Filmové a obrazové materiály budou pořizovány v nejvyšší kvalitě, expedice bude profesionálně komentována a dokumentována.  Průběh  expedice bude reportován a sdílen každý den na sociálních sítích.

Prezentace expedice Serifos - úvodní info

a-bridge-to-nowhere.jpg