HGF i nadále navazuje spolupráci ve světě

V uplynulých týdnech navštívili zástupci HGF univerzity v Indonésii a Ázerbájdžánu.

Čas od času máme možnost představit výzkum probíhající na naší fakultě i univerzitě na velmi vzdálených místech.

Jedním z takových míst je i Indonésie a univerzita Gadjah Mada. Jedná se o nejstarší univerzitu v Indonésii a studovala zde většina současné Indonéské vlády, včetně samotného sultána. Je to univerzita s 11 fakultami a campus univerzity je v podstatě jedno malé město, nad kterým se tyčí aktivní stratovulkán Merapi. Na univerzitě Gadjah Mada prezentoval studentům i akademikům činnost HGF zástupce Katedry ekonomiky a systémů řízení Ing. Filip Beneš, Ph.D.

V rámci programu Erasmus+ měli možnost se seznámit s kolegy z Katedry Petroleum Engineering na Baku Higher Oil Scholl pracovníci Katedry geologického inženýrství. Ve společné diskusi hledali možnosti spolupráce v oblastech geologie a naftového inženýrství. Součástí byla i návštěva proslulých bahenních sopek a ropných polí v okolí Baku. Návštěvu završilo setkání s velvyslancem ČR panem Milanem Sedláčkem.

Vloženo: 15. 5. 2024