Platnost příspěvku skončila 6. 4. 2024!

Mineralogické setkání 2024

6. 4. 2024, 9:00 - 14:30
 Univerzitní aula VŠB-TUO
Mineralogické setkání 2024
Jarní prodejní výstava minerálů, fosilií a šperků letos proběhne 6. dubna 2024 v univerzitní Aule.

V sobotu 6. dubna 2024 pořádá Geologický pavilon Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO jarní Mineralogické setkání, a to opět v prostorách Univerzitní auly v Ostravě-Porubě . Na prodejní výstavu minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin zamíří každý rok kolem 1500 návštěvníků, kterým více než 100 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska i Polska nabídne minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, autorské šperky, dekorace, předměty spojené s geologickou a hornickou činností i odbornou literaturu.

Součástí výstavy je i doprovodný program s geovědní a environmentální tematikou, který připravili pracovníci a studenti Hornicko-geologické fakulty. K shlédnutí jsou např. ukázky leštění minerálů, štípání břidlice či práce s mikroskopem. Malí i velcí návštěvníci si mohou najít fosilii nebo minerál v písku, výrobit geošperk či svíčku, případně si zkusit zábavné třídění odpadu.

Veřejnosti jsou po celou dobu konání akce mimořádně v sobotu a zdarma přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické, regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného.

49.830799N; 18.162804E
Vloženo: 2. 2. 2024