Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2023!

Podpora Fondů EHP a Norska pro Rozvoj spolupráce v těžbě a zpracování surovin míří na HGF

Hornicko-geologická fakulta obdržela podporu z Fondů EHP a Norska pro rozvoj bilaterální spolupráce s norskými institucemi, především s odbornou školou Fagskolen i Nord v Kirkenes. Obě instituce mají společný zájem v oblasti těžby a zpracování surovin.

HGF vstupuje do projektu jako mezinárodně uznávaná fakulta specializující se na vzdělávání v oblasti těžby a zpracování nerostných surovin s důrazem na nejnovější trendy a technologie, včetně simulací DEM, FEM a MCAD pro optimalizaci návrhu zařízení v těžebním průmyslu. Fagskolen i Nord v Kirkenes přináší své odborné znalosti a praktické zkušenosti v oblasti těžby a zpracování rud v severských regionech a také se specializuje na školení horníků pro praxi v Norsku a speciálně v oblasti Kirkenes.

Cílem projektu je zlepšit kvalitu vzdělávání v obou institucích a obohatit je o znalosti a zkušenosti partnera. „Věříme, že realizace projektu zatraktivnit vzdělávání v hornictví a přiláká do tohoto odvětví nové studenty, kterým můžeme nabídnout nejnovější vědecké poznatky v oblasti těžby a zpracování rud,“ uvedl prof. Jan Nečas, který je hlavním řešitelem projektu. Realizace projektu podpoří vzájemné setkávání partnerů.

Vloženo: 11. 10. 2023