VŠB-TUO na konferenci APAIE 2024 v Austrálii

VŠB-TUO se v tomto týdnu účastní konference APAIE 2024 – univerzitu vyrazili reprezentovat Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci, Václav Zubíček, proděkan HGF pro vědu, výzkum a zahraniční styky, a Eva Hajdučková z Oddělení mezinárodních vztahů. Cílem jejich mise je podpořit internacionalizaci, představit univerzitu, vědecká pracoviště a centra, možnosti studia na VŠB-TUO a navázat nová partnerství.

V úvodu konference se delegace VŠB-TUO setkala se Zuzanou Slovákovou, generální konzulkou ČR v Austrálii, a honorární konzulkou, paní Jitkou Smith. Společně diskutovali o možnostech a potenciálu VŠB-TUO v Austrálii. Dále se zúčastnili recepce Domu zahraniční spolupráce (DZS) v prostorách Forrest Research Foundation, která nabízí doktorandská stipendia vynikajícím studentům z celého světa a možnosti spolupráce v oblasti vědy a výzkumu. Hlavní náplní zástupců VŠB-TUO na konferenci je komunikace s delegáty zahraničních univerzit, mezi kterými dosud byly univerzity mimo Austrálii také z Malajsie, Jižní Koreje, Thajska, Japonska, Vietnamu, Taiwanu, Nového Zélandu, Číny, Indie, Filipín, Kanady či Skotska. S univerzitami z těchto zemí byly domlouvány zcela nové spolupráce, u stávajících partnerů pak benefity pro mobility studentů.

APAIE, podobně jako EAIE nebo NAFSA, patří mezi největší celosvětové konference a veletrhy propagující mezinárodní vzdělávání a dává příležitost vysokým školám rozvíjet partnerství a spolupráci s univerzitami z celého světa. Již 17. ročník konference, kterou pořádá Asijsko-pacifická asociace pro mezinárodní vzdělávání (APAIE), se koná ve dnech 4. - 8. března 2024 v australském Perthu. České univerzity mají možnost prezentovat se pod záštitou Study in Czechia, iniciativy Domu zahraniční spolupráce (DZS). Letos tuto příležitost využili zástupci deseti českých univerzit.

Text: Eva Hajdučková, Barbora Hoppová

Foto: Igor Ivan