Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Pusť si informační video

Co u nás můžete studovat?

Ekonomika surovin

Ekonomika surovin

Se surovinami se všichni setkáváme denně. Dům, ve kterém se ráno probudíme a žijeme, by bez surovin nebylo možné postavit, mobil, který je naším celodenním parťákem, je plný vzácných nerostných surovin, bez kterých by nefungoval a ani nebyl. A oblečení? Každý den si jej oblékáme! To je také vyrobeno ze surovin. Suroviny nás zkrátka obklopují a jsou všude, život bez nich si nikdo z nás nedovede představit.

Možná Tě překvapí, že samotné suroviny jsou předmětem obchodu, a proto je důležité se soustředit na business, který se jich dotýká. Během studia u nás Tě naučíme spoustu důležitých informací o ložiscích nerostných surovin a jejich využívání, obchodování se surovinami, o zpracování surovin a jejich využívání v průmyslu.

Ve studijním oboru “Ekonomika surovin” v tobě rozvineme dovednosti spojené s managementem, chutí podnikat a získáš přehled v moderních IT nástrojích a prostředcích pro prezentaci dat. Jako absolvent tohoto studijního programu se pak uplatníš na pozicích manažerů, komoditních obchodníků v průmyslových podnicích a ve finančním sektoru, specializovaných referentů a úředníků státní správy a místní samosprávy.

Pojď k nám a staň se odborníkem, který umí řešit problémy a nechrlí jen definice a poučky a který pracuje citlivě k životnímu prostředí.