Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

V oblasti mezinárodní spolupráce udržuje katedra výborné kontakty s technickými univerzitami na celém světě, například s Dongguk University (Korea), Helsinki University of Technology, Hochshule Esslingen (Německo),  University of Oviedo (Španělsko), University of Economics Katowice, Technická univerzita v Košiciach nebo Kyushu University Fukuoka.  Významným partnerem katedry jsou národní i světové průmyslové a výrobní společnosti zejména z oblasti těžby a zpracování surovin. Významnou formou spolupráce jsou mezinárodní mobility jak pedagogů, tak i studentů, kde přijímáme zahraniční studenty nejen z Evropy, ale celého světa, stejně jako naši studenti působí na zahraničních pracovištích.

Mezi nejznámější spolupracující firmy patří Rockwell Automation,  MICROSYS, Mobis, Gaben, ICZ, TINT, Wonderware, CiTect, MAPTEK, Elcom IPC, Pantek, Invos, Control Systems a další. 

Naši absolventi dále působí například v těchto firmách: Metalimex; Severočeské doly; EUROVIA; Kamenolomy; DIAMO; Austin Detnator; Glencore; European Metals Holdings; New World Resources; PwC; Deutsche Bank.