Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

V oblasti mezinárodní spolupráce udržuje katedra výborné kontakty s technickými univerzitami na celém světě, například s Dongguk University (Korea), Helsinki University of Technology, Hochshule Esslingen (Německo), University of Oviedo (Španělsko), University of Economics Katowice, Technická univerzita v Košiciach nebo Kyushu University Fukuoka.  Významným partnerem katedry jsou národní i světové průmyslové a výrobní společnosti zejména z oblasti těžby a zpracování surovin. Významnou formou spolupráce jsou mezinárodní mobility jak pedagogů, tak i studentů, kde přijímáme zahraniční studenty nejen z Evropy, ale celého světa, stejně jako naši studenti působí na zahraničních pracovištích.

Mezi nejvýznamnější partnery katedry patří: EKO-KOM, a. s., GABEN, spol. s r. o., GOLDEN GATE CZ, a. s., Kámen Zbraslav, a. s., Kámen Ostroměř s.r.o., Kamenolomy ČR s.r.o., Premiot Mining & Resources, a. s. a TĚŽEBNÍ UNIE CZ.

Katedra rovněž spolupracuje se středními školami. Dlouhodobá spolupráce je s následujícím školami AHOL – Střední odborná škola; Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, příspěvková organizace; Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace; Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky; Frýdek-Místek, příspěvková organizace; Wichterlovo gymnázium, příspěvková organizace.

o-katedre2.jpg