Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kámen Ostroměř s.r.o. je jediný specializovaný podnik na těžbu a zpracování hořického pískovce,který se používal pro stavební, dekorativní a sochařské účely již v dávné minulosti.
Byl použit na dostavbu chrámu sv.Víta, opravu stavby Karlova mostu (včetně několika replik soch, které ho lemují), Národního divadla, Mlýnské kolonády v Karlových Varech, děkanského chrámu v Mostě, chrámu sv.Barbory v Kutné Hoře atd.

I v dnešní době se objevuje tam, kde je požadován kvalitní přírodní kámen se zřetelným probarvením. Uplatňuje se jako obkladový materiál budov, staticky nenamáhaný stavební materiál, dlažba, je ideální materiálem pro ruční dopracování - proto má uplatnění v oblasti sochařství, zahradní architektury, ale třeba i obklady krbů.

Tento pískovec těžíme ve vlastním lomu v Podhorním Újezdě a zpracováváme v provozovně Ostroměř. Moderní technologie zpracování, založená na řezání diamantovým nástrojem, umožňuje pružně a přesně reagovat na individuální požadavky zákazníků.

Jedná se o kvalitní přírodní kámen se zřetelným probarvením. Uplatňuje se jako obkladový materiál budov, staticky nenamáhaný stavební materiál a dlažba, je ideální materiálem pro ruční dopracování - proto je oblíbený hlavně v oblasti sochařství.