Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO bavila Hlavní třídu v rámci Festivalu v ulicích

I letos jste mohli navštívit scénu VŠB-TUO na Festivalu v ulicích. Ten nesl podtitul Art & Life a konal se od pátku 24. do neděle 26. června na porubské Hlavní třídě.

Zábavný program pro malé i velké návštěvníky nachystaly téměř všechny fakulty. Hornicko-geologická fakulta si připravila kvízy a workshopy na téma úpravy vody, děti i dospělí si mohli vyzkoušet rýžování v písku, mineralogické domino nebo geohrátky. Fakulta materiálově-technologická ukázala, jak vypadá svět pod mikroskopem, malí i velcí nahlédli do Nanobaru a zjistili tak, kolik cukru je v jejich oblíbených nápojích. Na programu byly i hádanky nebo slévárenský kvíz. Fakulta strojní představila návštěvníkům 3D tisk, Fakulta elektrotechniky a informatiky ukázala, jak zní mechanická aktivita, tedy pohyb svalů, nebo jak robotické rameno automatizovaně hraje na klávesy vybranou melodii. Pozadu nezůstala ani Fakulta stavební, na jejímž stanovišti si lidé vyzkoušeli interaktivní navrhování různých konstrukcí. V neděli od 13:00 návštěvníkům zahrál Orchestr VŠB-TUO. 

Porubská Hlavní třída poprvé ožila Festivalem v ulicích. Téměř dvoukilometrový bulvár zažil tři dny zábavy, smíchu a dobré nálady. Na hudbu, tanec i divadlo jste mohli narazit na každém rohu, nechyběly design zóny, dětský jarmark, workshopy, sportovní aktivity, dobré jídlo i prostor pro odpočinek. A my už se teď těšíme na příští rok! 

A na jaké akci nás můžete v nejbližší době vidět? Už v červenci, konkrétně ve středu 13. a ve čtvrtek 14., nás rozhodně navštivte na UNIVERcity Stage v rámci Colours of Ostrava. S přednáškami vystoupí několik našich osobností: budeme se bavit o městech budoucnosti, energetice, přírodě, čtyřdenním pracovním týdnu, integrovaném záchranném systému i kyberprostoru. 

V září si rozhodně nenechte ujít náš univerzitní festival Art & Science, Zlatou a diamantovou promoci, anebo Dny NATO či Noc vědců. 

 

Text: redakce

Foto: Bc. Petra Koudelková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloženo: 27. 6. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět