Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Do čela Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO poprvé usedne žena

Do čela Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO poprvé usedne žena
Akademický senát Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO na svém zasedání v listopadu loňského roku v řádných volbách zvolil novou děkankou fakulty prof. Ing. Hanu Staňkovou, Ph.D. Ta se funkce ujme 11. února 2022. Do čela nejstarší fakulty VŠB-TUO tak poprvé usedne žena.

Hana Staňková pracuje ve vedení fakulty již řadu let, proto zná její silné i slabé stránky. „Ráda bych dál rozvíjela její potenciál, chci vést fakultu tak, aby byla úspěšná a stabilní,“ říká žena, která na fakultě dosud působila jako proděkanka pro rozvoj a legislativu. Hana Staňková si je vědoma toho, že k naplnění jejích vizí je důležité, aby lidé na fakultě fungovali jako jeden tým. „Pro fakultu jsou klíčoví studenti, činnosti v oblasti vědy a výzkumu a také spolupráce s průmyslovou praxí,“ dodává.

Nová děkanka bude usilovat o zapojení excelentních studentů do výzkumných aktivit fakulty, podporovat mobility a systematicky připravovat absolventy Hornicko-geologické fakulty k přechodu do praxe. „V rámci vědecko-výzkumných činností mám v plánu, aby věda, realizovaná na naší fakultě, byla založena na kvalitním technickém vybavení. Je nutné stanovit si prioritní směry, ve kterých je naše fakulta výjimečná, a také vyhledávat nová průmyslová partnerství ve smyslu exkluzivity fakulty v České republice i v evropském prostoru. Zásadní jsou pro fakultu i její zaměstnanci a já si uvědomuji, že obrazem fakulty je úspěšný akademický pracovník,“ uzavírá Hana Staňková. 

Hana Staňková vystudovala obor Geodézie a kartografie na Fakultě stavební VUT v Brně, kde získala také titul Ph.D. V loňském roce získala v oboru Důlní měřictví a geodézie nejvyšší akademický titul, titul profesorky. Ve své vědecko-výzkumné činnosti se věnuje například novým metodám připojovacího a usměrňovacího měření důlních děl, procesu zavádění BIM v průmyslu a důlních dílech, nebo 3D modelování podzemních prostor se zaměřením pro archeologické účely.

Vloženo: 7. 2. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět