Naplánujte si cestu k nám na kole, pěšky nebo autem na Mapy.cz, případně použijte GPS souřadnice: 49°50'14.332"N, 18°8'42.020"E.

Na kole

Doporučujeme značenou cyklostezku Q z konečné zastávky autobusů Studentské koleje. Vede k nám i neznačená zpevněná komunikace z ulice V Zahradách. Obě cesty jsou vhodné i pro pěší.

U budovy Planetária máme dostatek stojanů pro vaše jízdní kola.

Stanici pro sdílená kola NEXTBIKE najdete vpravo před areálem Planetária.

Autem

Vzhledem k naší poloze jde o nejpohodlnější a nejčastěji využívaný způsob dopravy do Planetária. Jedinou příjezdovou komunikací je odbočka ze silnice spojující Ostravu-Porubu a Krásné Pole (ulice Krásnopolská). Je možné parkovat před areálem Planetária a podél příjezdové komunikace.

V areálu Planetária je povoleno parkovat pouze zaměstnancům a pozvaným hostům.

MHD

Můžete dojet na zastávku Poruba, Studentské koleje, kde je konečná autobusů 20, 37, 40 a 61 a odtud vede zelená turistická značka do blízkosti Planetária. Pohodlnější je značená zpevněná cyklostezka (viz níže).

Další možností je zastávka VŠB-TUO, kde zastavují tramvaje 7, 8, 9 a 17 a autobusy 20, 47, 75 a 61. Odtud po zelené turistické značce do blízkosti Planetária kolem zastávky Poruba, Studentské koleje.

Cesta ze zastávky Krásnopolská od autobusu 46 je sice výrazně kratší, ale o něco méně pohodlná. Od zastávky pokračujte po modrobílé turistické značce, která zpočátku vede podél silnice směrem na Krásné Pole. Stezka odbočuje asi po 200 metrech mírně doleva k lesu a pokračuje po lesní cestě, po lávce přes potok a dále až k Planetáriu.

Upozorňujeme, že vždy půjdete lesem po nezpevněných cestách, a proto doporučujeme vhodnou obuv a ve večerních hodinách svítilnu.

Autobusy se mohou otočit na točně před budovou Planetária.