Platnost příspěvku skončila 28. 11. 2021!

Letní škola s Permoníky 2021

16. 8. 2021 - 20. 8. 2021
 VŠB-TUO
Letní škola s Permoníky 2021
Letos pořádáme již třetí ročník Letní školy s Permoníky, která si v předešlých letech získala přízeň dětí pro nápaditý a bohatý program. Týdenní příměstský tábor v areálu VŠB – TUO je určený dětem druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií.

Cílem letní školy je již tradičně propagace techniky a technicky zaměřených oborů na VŠB -TUO, převážně však Hornicko-geologické fakulty. Aktivity letní školy budou rozděleny na část teoretickou – přípravnou, kde se děti seznámí se základy profese těžaře, od poznatků geologických, přes hornické, úpravnické až po ochranu životního prostředí v souvislosti s těžbou nerostů.

V praktické části, zaměřené na výjezdy do terénu pak navštívíme vybraný kamenolom a areál bývalého Dolu Kukla v Oslavanech, ve kterém je vybudovaný stylový zábavný park PERMONIUM. Pro poznávaní vybraných technologických vlastností nerostů jsme zařadili i jeden laboratorní den, kdy budeme v laboratořích fakulty provádět zajímavá měření.

Pobyt a přednášky na učebně budeme prokládat kreativními aktivitami, tematickými hrami s vazbou na techniku a těžbu nerostných surovin, které pro děti speciálně vymýšlíme, ale i sportovními akcemi. Na pečlivě vybraných aktivitách, zájmových činnostech a tematických soutěžích tak chceme  dětem ukázat, že i technika může být zajímavá a hlavně hravá a zábavná.

Termín konání:  16.8. – 20.8.2021

Věková kategorie:  12 – 15 let

Průběh konání:  pondělí až pátek od 8.00 až 16.00

Kapacita :  16 – přednostně pro děti zaměstnanců VŠB – TUO

Stravování: zajištěno, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, pitný režim

Platba:  1 200 Kč na osobu/týden

Bližší informace o platbě a programu podáme rodičům přihlášeným dětí.

Přihlášky zasílejte na adresu:

Vloženo: 6. 4. 2021
Kategorie:  Chystané akce
Kontaktní osoby:  Ing. Mária Jarolimová, Ph.D.
Garantující útvary:  542 - Katedra hornického inženýrství a bezpečnosti