Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2022!

Projekt ProSkill na HGF

V rámci mezinárodního projektu ProSkill, který za HGF VŠB - TUO vede Ing. Simona Matušková, Ph. D., se ve dnech 22. - 24. 9. 2021 na naší univerzitě uskutečnilo třídenní mezinárodní setkání, kterého se účastnilo 80 studentů a 10 akademických pracovníků ze zemí V4, tedy České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.

Projekt ProSkill se věnuje rozvoji měkkých dovedností u vysokoškolských studentů na technických univerzitách v zemích V4.

Program této mezinárodní aktivity, jehož součástí byl také workshop na téma Průmysl 4.0 v praxi, byl zaměřen na rozvoj ekosystému dovedností s propojením nových technologií, jako jsou superpočítače a hi-tech výrobní linky využívající právě technologii Průmyslu 4.0 s technologiemi historickými, jakými jsou např.  vysoké uhelné pece. Studenti v areálu naší univerzity navštívili Národní centrum se superpočítačem a budovu  CPIT, kde se v rámci výkladu seznámili se zmíněnými technologiemi. Posledním bodem program byla exkurze do Dolní oblasti Vítkovic včetně prohlídky Bolt Tower a Malého světa techniky - U6.

Vloženo: 14. 10. 2021