Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2021!

Cylinders Holding a VŠB-TUO zahajují výzkum příručních dýchacích sad

Cylinders Holding  a VŠB-TUO zahajují výzkum příručních dýchacích sad
Skupina Cylinders Holding a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava dnes oficiálně zahájily výzkum a vývoj nových technologií pro ochranu před covid-19, pro řešení respiračních potíží a pro podporu všech kyslíkových terapií v nejrůznějších oblastech lidského života. Snahou je aplikovat kyslík všude tam, kde může pomoci – od zdravotnictví až po domácnosti seniorů či využití při sportu.

Cylinders Holding již pracuje na vývoji nejlehčí ocelové lahve pro kyslík, stlačený vzduch a jejich směsi na světě, která díky své nízké hmotnosti bude jednoduše přenosná. Zároveň vývojáři z Cylinders Holding přišli s inovativním ergonomickým řešením uchycení ultra lehké lahve k tělu pro všechny potenciální uživatele (těmi jsou např. zdravotníci, záchranáři, policisté, lékaři, vojáci, ale i běžní uživatelé).

VŠB-TUO bude pracovat na vývoji návazných částí na výše uvedenou láhev a společně se svými partnery se budou také zabývat nejrůznějšími možnostmi využití kyslíkových sad. Za univerzitu se do projektu zapojily Hornicko-geologická fakulta a Fakulta bezpečnostního inženýrství. „Zajímavá by mohla být také mobilní kyslíková brašna. I k tomu naše snahy směřují. K dostupnosti pro běžnou populaci,“ doplnil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Cylinders Holding produkuje vysokotlaké ocelové láhve, jejich aplikace (stacionární a transportní svazky lahví, MEGC kontejner, transportní trajlery apod.) a služby. Dále disponuje speciální technologií na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízením na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding ročně vyprodukuje zhruba milion vysokotlakých ocelových lahví. Jeho společnosti jsou situovány v Polsku, Německu, dále ve Francii, Velké Británii, Chorvatsku, Bělorusku, Rusku a SAE.

Vloženo: 22. 5. 2020
Kategorie:  Tiskové zprávy