Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2022!

Zemřel Pavel Bartoš, dlouholetý člen Správní rady VŠB-TUO

Ve věku 69 let 25. března náhle zemřel Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, v jehož čele stál 10 let, a dlouholetý člen naší Správní rady VŠB-TUO.

Pavel Bartoš se narodil 19. srpna 1951 v Ostravě. Vyučil se jako provozní elektromontér, na stejné pozici pracoval ve Vítkovických železárnách. Později studoval na naší univerzitě také obor silnoproudá elektrotechnika, jenž ukončil v roce 1976. Poté vystudoval i obor hlubinné dobývání uhlí.

Řadu let byl prezidentem Hospodářské komory ČR, dlouhodobě působil jako předseda Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje, byl také členem Správní rady VŠB-TUO a Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii. V univerzitní správní radě působil naposledy jako místopředseda a stal se také externím členem naší nedávno vzniklé Průmyslové rady VŠB-TUO.

Ing. Bartoš se desítky let velmi aktivně podílel na restrukturalizaci našeho kraje, na nalezení společného dialogu mezi státem, krajem, firmami a naší univerzitou. Naše univerzita jeho náhlým odchodem přišla o významného člena našich univerzitních orgánů a hlavně o výraznou osobnost, která vždy maximálně podporovala VŠB-TUO v tom, aby byla jednou z hybných sil změn v našem regionu. Ing. Bartoš nás poznal jako student, jako absolvent a hlavně jako někdo, kdo věřil, že jsme velmi kvalitní univerzitou. „Pomohl nám nastoupit v minulých letech na novou cestu od tradičních k moderním oblastem zájmu. Jeho odchod je ztráta pro celý Moravskoslezský kraj,“ prohlásil rektor prof. Václav Snášel.

Foto: Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Vloženo: 26. 3. 2021