Platnost příspěvku skončila 15. 12. 2021!

Univerzitní muzeum právě otevírá

Od 1. prosince 2020 má naše univerzita zřízeno Univerzitní muzeum.

Do univerzitní sbírky můžete nahlédnout velmi jednoduše přes webovou stránku, kde zatím najdete zajímavé informace o sbírce výtvarných děl, kolem kterých denně chodíte v různých místech našeho kampusu. Budování muzea je dlouhodobá práce a jsme zatím na jejím začátku. Prezentace dalších unikátních sbírek, které na univerzitě máme, budou proto přibývat postupně. Všechny naše muzejní exponáty najdete stále tam, kde obvykle; v souboru jako klasická sbírka budou shromážděny a představeny pouze virtuálně. Už dnes ale můžeme slíbit, že na rok 2021 připravujeme další akce, kterými naše univerzitní muzeum blíže představíme veřejnosti.

Rádi uvítáme každou novou informaci o zajímavých výtvarných dílech i dalších historických předmětech, které na univerzitě máme, na kontaktu eva.spackova@vsb.cz.

Vloženo: 14. 12. 2020