Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2022!

Listopadové slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-TUO

Ve čtvrtek 11. listopadu 2021, při příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva, slavnostně zasedala Vědecká rada VŠB-TUO.

Na programu zasedání byla inaugurace nového děkana Fakulty bezpečnostního inženýrství doc. Ing. Jiřího Pokorného, Ph.D., MPA, který nastoupil do svého druhého funkčního období. Představeni byli i noví docenti, jimž rektor, prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., předal jmenovací dekrety, a také proběhla slavnostní promoce absolventů doktorského studia. Po hudebním vystoupení byli vyhlášeni nejlepší pedagogové, nejlepší autor za publikační činnost, nejlepší výsledek aplikovaného výzkumu a desítka nejlepších sportovců. Pan rektor také předal Lékařům bez hranic výtěžek z univerzitního běhu Technika Run ve výši 17 459 Kč.

Nejlepší pedagogové byli vybráni díky anketě, kterou organizovala Studentská komora Akademického senátu VŠB-TUO, a jsou to tito:

Hornicko-geologická fakulta: Doc. Ing. Jindřich Šancer, Ph.D

Fakulta materiálově technologická: Doc. Ing. Milan Heger, CSc.

Fakulta strojní: Mgr. Jiří Krček

Ekonomická fakulta: Ing. Kateřina Kashi, Ph.D.

Fakulta elektrotechniky a informatiky: Doc. Mgr. Petr Kovář, Ph.D.

Fakulta stavební: Ing. Lenka Lausová, Ph.D.

Fakulta bezpečnostního inženýrství: Ing. Stanislav Lichorobiec, Ph.D.

Za vědeckou práci byl vybrán jako nejlepší autor prof. Ing. Radek Martinek, Ph.D. z Fakulty elektrotechniky a informatiky. V roce 2020 publikoval se svým týmem celkem 19 impaktovaných publikací, z čehož je 12 publikací v 1. kvartilu (dle databáze Web of Science), a to v časopisech z oborů elektrotechniky, telekomunikací a sensorů. Tyto publikace již nyní získaly přes 50 citací.

Nejlepší výsledek aplikovaného výzkumu je licencovaný patent, výsledek původců prof. Ing. Stanislava Mišáka, Ph.D. a doc. Ing. Lukáše Prokopa, Ph.D. (CENET):  „Způsob a zařízení pro balancování parametrů kvality elektrické energie v elektrické síti“. V roce 2020 byla prodána licence společnosti IMOKA, s.r.o., která do konce roku 2021 bude již daný výsledek využívat komerčně.

Do TOP 10 sportovců za akademický rok 2020/21 byli vybráni tito studenti (bez uvedení pořadí, řazení podle abecedy):

Bc. Vendula Hluchá, Ekonomická fakulta, atletika

Mistryně ČR 2020, akademická mistryně ČR 2021 a účastnice halového mistrovství Evropy 2021 v běhu na 800 metrů.

Ing. Vojtěch Kolarčík, Fakulta stavební, atletika

Na mistrovství ČR 2020 v hale získal stříbrnou medaili na 60 metrů, na ČAH 2021 vybojoval bronzovou medaili v běhu na 100 metrů.

Martin Kováčech, Ekonomická fakulta, atletika

Na ČAH 2021 vybojoval pro VŠB-TUO dvě stříbrné medaile v bězích na 1500 a 5000 metrů.

Ing. Kateřina Kvapilová, Hornicko-geologická fakulta, volejbal

Hráčka UNIQA Extraligy za VK Prostějov, v dresu VŠB-TUO vybojovala na ČAH 2021 stříbrnou medaili.

Radim Novotný, Fakulta bezpečnostního inženýrství, baseball

Mistr Extraligy baseballu 2021 s týmem Arrows Ostrava, účastník Poháru mistrů.

Roman Procházka, Ekonomická fakulta, plavání

Na ČAH 2021 vybojoval pro VŠB-TUO celkem 5 medailí, je trojnásobným Akademickým mistrem ČR.

Matěj Silvestr, Ekonomická fakulta, judo

Na ČAH 2021 vybojoval pro VŠB-TUO titul Akademického mistra ČR v kategorii do 100 kg.

Matěj Snopek, Ekonomická fakulta, basketbal

Hráč Extraligy basketbalu za BK NH Ostrava, člen akademického výběru VŠB-TUO.

Bc. Michal Staszowski, Fakulta strojní, sjezdové lyžování

Účastník seriálu Evropského poháru, pro VŠB-TUO vybojoval titul Akademického mistra ČR v obřím slalomu.

Matyáš Šindler, Fakulta materiálově-technologická, florbal

Stříbrná medaile v Superfinále ligy 2020/21 za 1. SC Tempish Vítkovice, s týmem VŠB-TUO vybojoval titul Akademického mistra ČR 2021.

Foto: Tomáš Sláma, AVS

Vloženo: 11. 11. 2021