Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Letní škola s Permoníky 2020

3. 8. 2020 - 7. 8. 2020
 VŠB - TUO
Letní škola s Permoníky 2020
Cílem letní školy je propagace techniky, technických oborů v rámci VŠB - TU Ostrava, zvláště pak Hornicko-geologické fakulty a rozvíjení technického myšlení a dovedností dětí druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií.

Na pečlivě vybraných aktivitách, zájmových činnostech a tematických soutěžích ukážeme dětem, že i technika může být zajímavá a hlavně hravá a zábavná. Aktivity letní školy rozdělíme na část teoretickou – přípravnou, kde se děti seznámí se základy profese těžaře, od poznatků geologických, přes hornické, úpravnické až po ochranu životního prostředí.

V praktické části, zaměřené na výjezdy do terénu, navštívíme geologické lokality se zaměřením na hledání minerálů, které pak budeme v laboratořích fakulty dále opracovávat broušením a leštěním. Pobyt a přednášky na učebně budeme prokládat kreativními aktivitami, tematickými hrami s vazbou na techniku a těžbu nerostných surovin, které pro děti speciálně vymýšlíme.

• Termín konání akce: 3. - 7. 8. 2020
  • Věková kategorie: 12 - 15 let
  • Průběh konání: pondělí až pátek 8:00 - 16:00 hod
  • Kapacita akce: 16 (přednostně pro děti zaměstnanců)
  • Stravování: v ceně (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, pitný režim)
  • Cena: 1 200 Kč (osoba/týden)

Bližší informace o platbě a programu podáme rodičům přihlášeným dětí.

Přihlášky zasílejte na adresu:

49.83372N; 18.163594E
Vloženo: 19. 4. 2020
Kategorie:  Chystané akce
Kontaktní osoby:  Ing. Mária Jarolimová, Ph.D.
Garantující útvary:  542 - Katedra hornického inženýrství a bezpečnosti