Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2022!

VŠB-TUO nejen na léto chystá řadu akcí

VŠB – Technická univerzita Ostrava i na prázdniny připravuje řadu akcí. Těšit se na nás můžete například na Festivalu v ulicích, který letos proběhne v Porubě, nebo Colours of Ostrava.

Na podzim pořádáme opět náš vlastní univerzitní festival Art & Science, Zlatou a Diamantovou promoci a na konci září se můžete těšit na Noc vědců.

24. – 26. června, Festival v ulicích

Festival v ulicích rozzáří před začátkem prázdnin porubskou Hlavní třídu. Ponese název Art & Life a VŠB-TUO u něj nebude chybět. Ukážeme, jak může člověk využívat nejen techniku v běžném životě. Přijďte si užít program s VŠB-TUO!

13. - 16. července, Colours of Ostrava

Součástí festivalu je už tradičně i UNIVERcity Stage, která vznikla v rámci diskuzního fóra Meltingpot. A právě v rámci této stage se ve středu 13. a ve čtvrtek 14. července představí i VŠB – Technická univerzita Ostrava. S přednáškami vystoupí několik našich osobností: budeme se bavit o městech budoucnosti, energetice, přírodě, čtyřdenním pracovním týdnu, integrovaném záchranném systému i kyberprostoru.

8. září 2022  Art & Science

VŠB-TUO není jen věda a výzkum, na univerzitě jsou kreativní akademici, zaměstnanci a studenti, kteří mají přesah do zajímavých oblastí. Dopolední program festivalu je určen studentům středních škol, odpolední pak pro zaměstnance univerzity , jejich hosty a veřejnost. Chystáme bohatý program plný vědy, pokusů, techniky a umění.

15. – 16. září 2022, Zlatá a Diamantová promoce

VŠB-TUO srdečně zve své absolventy ročníku 1962 a 1972 na Diamantovou a Zlatou promoci, které se uskuteční v aule VŠB-TUO 16. září. Absolventi mohou zavzpomínat na svá studentská léta, přijít se podívat, jak se univerzita za 50 let proměnila a setkat se s bývalými spolužáky při této výjimečné příležitosti. Den před slavnostní promocí, ve čtvrtek 15. 9. 2022, budou mít absolventi možnost prohlédnout si kampus a dozvědět se, co se na univerzitě změnilo za poslední padesát let.

30. září, Noc vědců

VŠB-TUO je jedním z národních koordinátorů Noci vědců, která se s tématem Všemi smysly uskuteční poslední zářijový pátek. Tajemná, nedostižná a komplikovaná, taková je věda, 30. září vám však ukáže pravou tvář.

Toto je jen malý výčet toho, kde všude největší univerzitu v kraji v létě a na podzim uvidíte. Pro více akcí a informací o nich sledujte VŠB-TUO na webu a sociálních sítích.

Vloženo: 6. 6. 2022