Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Upřesnění mimořádného opatření pro studenty HGF

Vážení studenti HGF, v článku níže naleznete upřesnění mimořádného opatření k zajištění výuky na fakultě.

Opatření v souvislosti s šířením koronaviru najdete na https://www.vsb.cz/cs/o-univerzite/informacni-deska/informace-o-koronaviru/

(viz také Příkaz rektora k omezení výuky od 23. 9. 2020)

• Veškerá výuka, ať kontaktní nebo distanční (stanovená opatřením) probíhá dle stanoveného rozvrhu.
  • Laboratorní, experimentální nebo uměleckou prací za přítomnosti nejvýše 15 osob se rozumí na HGF veškerá výuka, která se děje v laboratořích a učebnách pro praktickou výuku. Do této kategorie zařazujeme i terénní výuku ve venkovních prostorách. Pro první ročníky bakalářského studia se jedná i o praktická a experimentální cvičení nebo semináře za dodržení limitního počtu nejvýše 15 osob.  Doporučujeme být v kontaktu se svým vyučujícím.
  • Výše uvedené platí i pro kombinovanou formu studia v Ostravě.
  • Výuka na Institutu kombinovaného studia Most probíhá podle rozvrhu a dle místních podmínek stanovených místní KHS.

Doporučení pro využití možností videokonferencí při distanční výuce:

• Při využívání LMS Moodle pro distanční výuku, kde jsou již v Moodle předem vytvořeny skupiny,  je doporučeno využívat systém „Big Blue Button“, který je přímo  zahrnut do prostředí Moodle.
  • Pro ostatní distanční výuku je doporučeno využívat MS Teams, které je integrováno do prostředí univerzity, je bezpečné a plně licenčně pokryté pro potřeby naší univerzity.
Vloženo: 23. 9. 2020