Junior univerzita VŠB-TUO chystá první promoce

Studentky a studenty Junior univerzity VŠB-TUO, unikátního systému mimoškolního neformálního vzdělávání pro žáky základních a středních škol, čekají v pondělí 6. června od 17:00 slavnostní promoce. Ty se za přítomnosti vedení univerzity, rodičů a dalších hostů uskuteční na Univerzitní aule.

Na promocích získají ocenění nejen studenti Junior univerzity, ale také její lektoři a popularizátoři za svou práci. „Sedmdesáti dětem a teenagerům předáme univerzitní tituly Junior, Kadet nebo Expert, odznaky odbornosti či oborové diplomy,“ vysvětluje princip hodnocení rektor prof. Václav Snášel a pokračuje: „pro naše studentky a studenty Junior univerzity i jejich rodiny bude tato akce velkým zážitkem. Zkusí si promoce své první univerzity a hlavně uvidí i další, kteří se tomuto typu vzdělávání věnují, a to nejen studující, ale i své lektory.“

VŠB-TUO spustila Junior univerzitu loni v říjnu, zapojilo se do ní na pět stovek nadšenců pro techniku a přírodní vědy, kterým nabízí kroužky, workshopy, přednášky, expedice, letní školy či mentorování v mnoha oborech. Jednoduchou registrací na webových stránkách získají zájemci širokou nabídku programů vhodnou pro jejich věk. Navíc mají přehled o lektorech jednotlivých programů i oborech univerzity. Studenti si vybírali programy podle svého věku, přidat do Junior univerzity se mohli v průběhu celého roku.

Vloženo: 1. 6. 2022