Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Česká stopa na GREAT International Summer Course 2022

Celý příběh začal před půl rokem, kdy Dr. Ganjar Alfian, z Universitas Gadjah Mada v Jakartě (největší univerzita v Indonésii) kontaktoval Ing. Filipa Beneše, Ph.D. z Katedry ekonomiky a systémů řízení, jestli by v létě pro jeho studenty neudělal přednášku o virtuální a rozšířené realitě, kterou se dr. Beneš zabývá

Akce, v rámci které se přednáška měla uskutečnit, se jmenovala GREAT International Summer Course 2022 a trvala tři týdny, během kterých skupinu téměř 60-ti zahraničních studentů přednáškově vzdělávali učitelé a odborníci z různých zemí.

Témata se týkala umělé inteligence, robotiky, SMART cities, počítačového vidění, cirkulární ekonomie, digitální transformace, metaverse a zkrátka toho, jak se hi-tech IT novinky postupně prosazují v běžném životě.

Dr. Beneš studentům přednesl 2 hodinovou přednášku a byl odbornou komisí auditorů vyhodnocen jako 2. nejoblíbenější přednášející, a to mezi NIT Ibaraki College z Japonska a University of technology.

Těší nás, že se naši odborníci ve světové konkurenci neztratí, a že je o jejich expertízy zájem. Naše fakulta ostatně dlouhodobě podporuje mezinárodní spolupráci. I když se akce pořádala online, podařilo se dr. Benešovi navázat kontakt s odborníky z Koreje, kteří naši fakultu navštíví v posledním srpnovém týdnu a seznámí se s prioritami našeho výzkumu a vysokoškolským vzděláváním v ČR obecně.

Vloženo: 19. 8. 2022