S technikou se dotkneš hvězd aneb vesmírná mise úspěšně splněna!

V týdnu od 6. do 10. června se na Hornicko-geologické fakultě dotýkalo hvězd! Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO se letos poprvé zapojila do iniciativy nazvané Evropský týden odborných dovedností, v rámci kterého uspořádala workshopy pro studenty 2. a 3. ročníků středních škol. Celkem se akce účastnilo téměř 130 studentů.

Naše Planetárium se tak proměnilo ve startovací základnu, ze které se studenti nejprve vydali na toulky hvězdnou oblohou a poté společně s námi objevovali téměř vesmírně nekonečné možnosti uplatnění svých talentů při studiu techniky.

A protože našim studentům nejsou při studiu kladeny žádné pozemské hranice, byli tak účastníci workshopu seznámeni i s možnostmi studia a stáží v zahraničí, které jim nabízí program ERASMUS+. Dozvěděli se tak, že mohou při svém studiu strávit až rok v zahraničí na jedné z mnoha prestižních univerzit a ještě k tomu obdrží od Evropské unie finanční příspěvek! Program Erasmus+ tak skvěle zapadá do konceptu bohaté škály možností, které se studentům na HGF nabízí.

Tak směle do toho, směle s námi ke hvězdám!

Vloženo: 14. 6. 2022