Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Naplánujte si cestu k nám na kole, pěšky nebo autem na Mapy.cz, případně použijte GPS souřadnice: 49°50'14.332"N, 18°8'42.020"E.

 

Na kole

Doporučujeme značenou cyklostezku Q z konečné zastávky autobusů Studentské koleje. Vede k nám i neznačená zpevněná komunikace z ulice V Zahradách. Obě cesty jsou vhodné i pro pěší.

U budovy Planetária máme dostatek stojanů pro vaše jízdní kola.

Stanici pro sdílená kola NEXTBIKE najdete vpravo před areálem Planetária vedle autobusové zastávky MHD.

 

Autem

Vzhledem k naší poloze jde o nejpohodlnější a nejčastěji využívaný způsob dopravy do Planetária. Jedinou příjezdovou komunikací je odbočka ze silnice spojující Ostravu-Porubu a Krásné Pole (ulice Krásnopolská). Je možné parkovat před areálem Planetária a podél příjezdové komunikace.

V areálu Planetária je povoleno parkovat pouze zaměstnancům a pozvaným hostům.

 

MHD

Provoz autobusu 90, který zajížděl přímo do areálu Planetária Ostrava, je od 2. ledna 2021 Dopravním podníkem Ostrava zrušen.

Můžete dojet na zastávku Studentské koleje, kde je konečná autobusů 20, 37, 40 a 61 a odtud vede zelená turistická značka do blízkosti Planetária. Pohodlnější je značená zpevněná cyklostezka (viz níže).

Další možností je zastávka Rektorát VŠB, kde zastavují tramvaje 7, 8, 9 a 17 a autobusy 20, 47, 75 a 61. Odtud po zelené turistické značce do blízkosti Planetária kolem zastávky Studentské koleje.

Cesta ze zastávky U Zahrádek od autobusu 46 je sice výrazně kratší, ale o něco méně pohodlná. Od zastávky pokračujte po modrobílé turistické značce, která zpočátku vede podél silnice směrem na Krásné Pole. Stezka odbočuje asi po 200 metrech mírně doleva k lesu a pokračuje po lesní cestě, po lávce přes potok a dále až k Planetáriu.

Upozorňujeme, že vždy půjdete lesem po nezpevněných cestách, a proto doporučujeme vhodnou obuv a ve večerních hodinách svítilnu.

 

Autobusy se mohou otočit na točně před budovou Planetária.