Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mineralogické setkání

4. 4. 2020 je zrušeno!

v souvislosti s opatřením vlády k šíření koronaviru COVID-19  (mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o zákazů akcí s více než 100 účastníky, platného od 10.3.2020) ruší rektor VŠB-Technické univerzity Ostrava veškeré akce nad 100 osob pořádané v areálu VŠB-TUO.

 

 

Mineralogické setkání Ostrava

JARO 4. dubna 2020 | PODZIM 10. 10. 2020

Mineralogické setkání-akci spojenou s prodejní výstavou minerálů, fosilií a šperků-pořádáme na VŠB-Technické univerzitě v Ostravě dvakrát ročně, na jaře a na podzim,

Akce se zúčastňuje několik desítek vystavovatelů a kupující tak mají možnost získat špičkové minerály, drahé kameny i fosilie z celého světa. Nedílnou součástí nabídky vystavovatelů jsou i originální šperky vyráběné s využitím kamenů či další dekorační předměty z nerostů.

Nabídka přírodnin i výrobků z nich je samozřejmě velká i přes e-shopy, nicméně nic se nevyrovná tomu vidět tyto věci na vlastní oči.

Cílem setkání, jak již sám název vypovídá, je především také snaha umožnit setkávání obdivovatelů nerostné říše, ať již z řad profesních odborníků či naprostých laiků z řad veřejnosti. Neživá příroda člověka přitahuje odjakživa, ať již pro svou krásu nebo využitelnost.

Tak se také přijďte podívat……