Hornicko-geologická fakulta v Argentině

Dne 12. května 2022 přijal velvyslanec Lubomír Hladík prof. Ing. Vladimíra Slivku, CSc., dr. h. c. a Ing. Václava Zubíčka, Ph.D. proděkana pro vědu, výzkum a zahraniční styky na Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires. Zástupci naší fakulty navštívili Argentinu s cílem navázat vědecko-výzkumnou, akademickou a univerzitní spolupráci.

S pomocí velvyslanectví absolvovali ještě téhož dne jednání s Geologickou asociací Argentiny za účelem expertních konzultací a vytipování možností konkrétní spolupráce. Hlavním výsledkem byl podpis memoranda o porozumění. Dne 13. května 2022 dále absolvovali jednání na Univerzitě Buenos Aires za účelem spolupráce v akademické sféře, na poli studijních výměnných programů, stipendií a pedagogické mobility. Projednána byla mimo jiné náplň memoranda o porozumění mezi příslušnými fakultami, jehož návrh naši kolegové přivezli, a které by mělo být podepsáno v brzké době.

Jednáními v Argentině pracovní cesta zástupců HGF nekončí. Jejich další pracovní zastávkou je Quito, hlavní město Ekvádoru, kde budou jednat s vedením Centrální univerzity v Ekvádoru.

Vloženo: 17. 5. 2022