Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2022!

Noc vědců pořádá soutěž Vševěd, VŠB-TUO má tři želízka v ohni

Do prvního ročníku soutěže Vševěd 2022, pořádaného týmem nadšenců Noci vědců, se přihlásilo 35 soutěžících. VŠB – Technickou univerzitu Ostrava reprezentují tři popularizátoři: Jakub Čubík z FEI, Petr Pavlík z FS a Oldřich Motyka z HGF.

V průběhu března měli zástupci českých univerzit a vědeckých institucí prostor pro registraci svých nejlepších popularizátorů. VŠB – Technická univerzita Ostrava nominovala tři: z Hornicko-geologické fakulty Mgr. Oldřicha Motyku, Ph.D., z Fakulty strojní Ing. Petra Pavlíka, Ph.D., a z Fakulty elektrotechniky a informatiky Ing. Jakuba Čubíka, Ph.D. Ti se na Facebooku představí ve dvojici nebo trojici s ostatními vědci a vědkyněmi. Celý týden pro ně budete moci hlasovat:

8. - 15. května: Mgr. Oldřich Motyka, Ph.D.

22. – 29. května: Ing. Jakub Čubík, Ph.D.

5. – 12. června: Ing. Petr Pavlík, Ph.D.

O vítězi rozhodnou diváci online hlasováním, které se spustí v pondělí 11. dubna. Samotné finále 1.  ročníku Vševěd 2022 proběhne v úterý 13. září 2022 v Univerzitním kině Scala v Brně prezenčně.

Vloženo: 8. 4. 2022