Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Informace o ubytování na kolejích VŠB-TUO

Níže najdete informace o podmínkách ubytování na kolejích VŠB-TUO, platných od 31. srpna 2021.

Od 31. 8. 2021 mohou Ubytovací služby VŠB-TUO ubytovat jen ty studenty/studentky, kteří:

a) jsou očkováni proti onemocnění COVID-19 a od dokončeného očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní (a toto prokáží), nebo

b) prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více jak 180 dní (a toto prokáží), nebo

c) absolvovali nejdéle před 7 dny RT-PCR test nebo nejdéle před 72 hodinami, resp. 24 hod. v případě on-line testování, rychlý antigenní test (RAT) s negativním výsledkem (a toto prokáží), nebo RAT podstoupí pod dohledem pracovníků VŠB-TUO při příjezdu na koleje, a současně jsou připraveni se pravidelně testovat, a to každých 7 dní (testovat se nemusí ti, kteří jsou očkováni nebo prodělali laboratorně potvrzení onemocnění COVID-19).

PODMÍNKY nastěhování na koleje:

1) Při příjezdu na koleje budou pracovníci VŠB-TUO kontrolovat a zapisovat do interní aplikace, informaci o tom, kterou shora uvedenou podmínku splňujete (a), b), c)). Teprve po této kontrole budete moci vstoupit do Ubytovací kanceláře.

2) Student, který nebude mít dokončené očkování, doklad o prodělaném onemocnění nebo platný test, si může (tak jak je uvedeno výše) na místě udělat pod dohledem pracovníků VŠB-TUO rychlý antigenní test (RAT).

Upozorňujeme, že tento test bude zpoplatněn částkou ve výši 150 Kč a hradit jej můžete pouze v HOTOVOSTI.

Testování budete povinni opakovat (a platit) každých 7 dní, kdy budete ubytováni na kolejích.

Na kolejích bude pro studenty, kteří se budou muset pravidelně testovat, zřízeno TESTOVACÍ MÍSTO a provedení testu bude zpoplatněno částkou 150 Kč. Bližší informace o testovacím místě a podmínkách testování budou zaslány v dalším informačním e-mailu. Veškeré informace také najdete na www stránkách univerzity

Z důvodu opatření znovu doporučujeme všem studentům, aby znovu zvážili, jestli se nenechat co nejdříve očkovat proti onemocnění COVID 19.

Vloženo: 24. 8. 2021