Platnost příspěvku skončila 25. 2. 2023!

Na VŠB-TUO je v řešení další projekt z programu Bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra ČR

Společný projekt Fakulty bezpečnostního inženýrství a Hornicko-geologické fakulty s názvem Mobilní osobní ochranné prostředky dýchacích cest odstartoval 1. ledna 2021.

Spoluřešitelem tohoto dvouletého projektu je Fakultní nemocnice Ostrava. Hlavním cílem projektu je vývoj nového mobilního modulárního zařízení sloužícího k ochraně a izolaci dýchacích cest, které bude schopné ochránit uživatele před bakteriální a virovou nákazou v případě epidemiologických hrozeb, pro infekční osoby s nutností transportu, aniž by došlo k ohrožení dalších osob, ale najde své uplatnění také v akutní a následné péči o pacienty vyžadující podporu respirace.

Vloženo: 26. 2. 2021