Platnost příspěvku skončila 4. 4. 2024!

Využití moderních technologií při návrhu trhacích prací na lomech

4. 4. 2024, 9:00 - 13:00
 tř. Budovatelů 2532, Most
Pozvánka na odborný seminář 4. dubna 2024. Pořádá Institu kombinovaného studia Most ve spolupráci se Společností důlních měřičů a geologů, z.s.

Základním atributem úspěšné realizace trhacích prací na lomech je jejich bezpečné a efektivní provedení. Ideální způsob, jak využít zkušenosti střelmistrů a technických vedoucích odstřelu a dále zefektivnit celý proces jejich práce, je digitalizace celého procesu od pořízení primárních dat po samotnou realizaci.

Využití moderních technologií při návrhu trhacích prací na lomech přináší precizní interpretaci stavu těžebního horizontu pro návrh odstřelu, skutečného průběhu vrtů a řadu dalších informací pro výpočty a analýzy.

Samotná digitalizace tak přináší vedle zvýšení bezpečnosti při provádění trhacích prací i ekonomické úspory způsobené snížením spotřeby trhavin, snížením množství sekundárního rozpojování i vrtných prací (vrtaných metrů na vytěženou tunu).

Seminář poskytne účastníkům přehled o nových hardwarových a softwarových technologiích na praktických příkladech.

Tým Institutu kombinovaného studia Most, Hornicko-geologické fakulty ,VŠB-Technické univerzity Ostrava pro Vás připravil jednodenní odborný seminář.

Program semináře:

• Současné trendy při návrhu a realizaci trhacích prací na lomech
  • Zaměření povrchu těžebního horizontu (lomové stěny) metodou fotogrammetrie s využitím bezpilotních prostředků (dronů) a laserového skenování
  • Měření skutečného průběhu vrtu s využitím inklinometru Boretrak
  • Návrh odstřelu v software Carlson Ops na praktickém příkladu
  • Diskuse

Místo konání: Institut kombinovaného studia Most, tř. Budovatelů 2532, 434 01 Most

Vložné na místě: 300 Kč

Termín podávání přihlášek: 29. 3 2024

Způsob platby: na místě včetně příjmového pokladního dokladu

Přihlášku zasílejte na e-mail: dana.vrublova@vsb.cz

50.5114914N; 13.6450957E
Vloženo: 12. 3. 2024
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 512 - Institut kombinovaného studia Most
Kontaktní osoby:  doc. Ing. Dana Vrublová, Ph.D.
Garantující útvary:  512 - Institut kombinovaného studia Most